24 Saatte 3D Yazıcı ile Yapılan Ev

0 112

24 Saatte 3D Yazıcı ile Yapılan Ev

24 Saatte 3D Yazıcı ile Yapılan Ev

Evet yanlış duymadınız 24 Saatte 3D Yazıcı ile Yapılan Ev hayal bile edilemeyecek kadar kısa bir süre içinde yapılabilen bu ev için devasa büyüklükte bir 3D yazıcı inşa edildi.

Böyle bir projeyi hayata geçiren firma ise APIS CORE …

Belki de yazılanlara inanmayacaksınız ancak teknolojinin geldiği nokta artık hayallerimizi gerçekleştiriyor. 24 saat gibi bir sürede sadece temelini atmak için bile onlarca insana ihtiyaç duyulan bir alanda bir evi tamamen iç dekorasyonu da dahil olmak üzere yapan bir firma düşünün. Maliyeti ise 10 bin dolar… Şaka gibi…

Tamamen beton ile yazılan bu ev istenilen projeleri istenilen ebatlarda yazabiliyor. Gelecekte insan iş gücüne daha az ihtiyaç duyulacağının en büyük örneği olan bu proje bize makinelerin neler yapabileceğini fiilen gösteriyor. Çok değil 10 sene sonra bu teknolojiler hayatımızın bir parçası olacak. Yeni gelecek nesil için bunlar normal hayatın sıradan parçaları olacaklar.

Daha önce de blok olarak yazıcı ile üretilip yapılan binalar vardı ama bunlar parça parça üretilip daha sonra birleştiriliyordu ve 45 gün gibi bir sürede tamamlanıyordu.

Apis Core firmasının bu girişimi ile ilk tek parça ev tasarlanmış oldu. Gelecek çok daha ucuz  ve insana çok daha az ihtiyaç duyacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.