Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor

0 111

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor?

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor ve tecavüze uğruyor?

Aklı başında hiç kimse bir çocuğun tecavüze uğramasını veya öldürülmesini istemez. Ancak sanıldığı gibi Allah bizim öyle her işimize karışmıyor. Hatta hiç karışmıyor bile diyebiliriz.

Yani “Burada çocuk var dur ben onu bi koruyayım da zarar gelmesin büyüsün” veya “Bu çocuk müslüman bunu ben koruyayım ” , “bu çocuk hıristiyan bunu korumayayım” yada “bu ateist bunu öldürelim” Gibi bir şey söz konusu değil. Allah herşeyi bir düzen üzerinde inşaa etmiştir.

İnsanlar çiftleştikçe ürerler, yeni insanlar Dünya’ya gelir. Annenin ve babanın verdiği ahlak ile ahlaklanıp bir seviyeye kadar gelirler, İyilik yapmaları veya yapmamaları kendi ellerindedir. Ahlaklarını geliştirip doğruları öğrenmeleri için beyinleri vardır. Bunun içinse kitaplar indirilmiştir.
Örneğin Kur’an da ne yaparsanız sonucunun ne olacağı kesin bir dil ile yazar. Müslüman olanlar bilirler ki kitapta yazılan ahlaki kuralları uyguladıklarında herkesin hakkına saygı göstereceklerdir. Uygulamadıklarında ise onların hakkını gasp edip günaha gireceklerdir.

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor?

Ben müslümanım deyipte bu kurallara uyan da var uymayanda. Müslüman olunca Allah sana özel bir uygulama yapmıyor. Kurallar açık ve net herkes için geçerli. Kurallara uyarsan öldüğünde ödüllendirilirsin, uymazsan cezalandırılırsın. Çünkü Allah sana Dünya’da adalet var demiyor. Dünya’da güçlü olan güçsüzü ezebiliyor ama Allah demek istiyor ki Dünya’da yaptıkların Ahirette alacaklarını belirler. Yoksa Çocuğa tecavüz edildiğinde Allah o adama anında ceza verseydi zaten kimse tecavüz etmezdi. Yada çocuk öldürüldüğünde Allah çocuğu öldürene “kısasa kısas” deyip hemen canını alsaydı. O zamanda kimse kimseyi öldürmezdi. Bilirlerdi ki yaratıcı var ve günah işlememeliyiz. Peki ahiret ne olacak? Zaten herkes Allah’ın varlığında hem fikir, anında cezalarını buluyorlar. O zaman herkes iman ederdi.

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor?

Allah bizi ordan bi yerden izleyip yaptığımız kötü şeylere sinirlenecek bi varlık değildir. Her şey Allah’ın koyduğu nizama bağlı olarak gelişir ancak insanlarda hür irade vardır. O irade karşılığında insanlar her şeyi yapmakta özgürdürler. Buna tecavüz etmek ve canlıları öldürmekte dahil.

Allah’ın adaleti tecelli ettiğinde diğer insanların koyduğu kuralların hiç bir önemi kalmaz.

Bir diğer konu ise Allah kendisinden büyük taş yaratabilir mi?

Not: Web sitemizi kullanmak tamamen ücretsizdir. Bize destek olmak için lütfen reklamlara tıklayınız.

Allah adaletli ise neden çocuklar ölüyor?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.