Backlink Nedir

detayli-backlink-calismasi
0 106

Backlink nedir

Backlink nedir

Backlink google nin gözleridir diyebiliriz… Bu gözler ile farklı sitelerdeki uzantılardan bir diğerine geçerek insanların aradıklarını daha hızlı bulmasını ve kaliteli içerik ile karşılaşmasını sağlar. Backlink kelime anlamı ile diğer sitelerden sitemize verilen uzantılardır. Backlink çoğu kişi bilmese de sizin google deki sıralamanızı oldukça hızlı yükseltir.

Ancak bunu çıkar amacı ile kullananlarda google tarafından çok kötü bir şekilde cezalandırılmaktadır. Siteleri sıralamada sonlara atılmaktadır.

Peki bu dengeyi nasıl sağlamamız gerekiyor.

Backlink nedir

Özellikle yeni kurulan siteler hızlı yükselmek için bir çok backlink alma yarışına girerler. Ancak durum bu kadar basit değildir. Google botları hızlı backlink alan siteleri hızlı bir şekilde belirleyerek bu tür siteleri cezalandırma filtrelerine dahil ederler. Bunlar sandbox ve google bomb diye adlandırılan filtrelerdir.

Bu filtrelere sitemizi kaptırmamak için kuralımız çok basit… Site ziyaretçimiz arttıkça sitemize gelen backlinkleri ve site içerisinden verdiğimiz linkleri arttıracağız. Sitemize ziyaretçi gelmiyorsa sosyal medya kanallarından paylaşımlarımızı arttırarak daha fazla kişiye ulaşıp sitemize trafik çekebiliriz. Ne kadar sitemiz ile hem görsel hem içerik hemde ziyaretçi anlamında çalışırsak sitemiz o kadar hızlı büyür.

Backlink nasıl alınır? Neler yapılmalıdır nelerden kaçınılmalıdır ve daha fazla bilgi için Detaylı Backlink Çalışması  isimli yazımızı okuyabilirisiniz.

Herkese iyi Çalışmalar

Backlink nedir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.