Detaylı Backlink Çalışması

0 142

Detaylı Backlink Çalışması

Detaylı Backlink Çalışması

Detaylı back link çalışması oldukça emek isteyen ancak net sonuçlar veren bir çalışmadır.

Bilindiği üzere backlink almak sitemiz için oldukça değerli bir seo çalışmasıdır. Ancak PR (page rank) değeri yüksek sitelerden backlink almak çok daha önemlidir. Page Rank nedir ile ilgili yazımızı linke tıklayarak okuyabilirsiniz

PR yüksek sitelere örnek olarak herkes tarafından tanındık bildik siteler diyebiliriz. Bunlar örneğin Hürriyet, milliyet, ekşi sözlük gibi sitelerdir.

Bu sitelerden backlink almak sitemizin kalite puanını oldukça arttırır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus aldığımız linklerin nofollow olmaması veya yayınlandıktan bir süre sonra kaldırılmaması. Eğer bu gibi bir sonuç olursa siteniz için hiç bir gelişme olasılığı yok demektir.

Bunların dışında sitenizin kategorisindeki diğer siteler arasında backlink çalışması yapmak oldukça verimli olacaktır. Örneğin ayakkabılar ile ilgili bir siteniz var sizde aynı kategoride olan farklı bir siteden backlink aldığınızda siteniz google sıralamasında hızla yükselecektir.

Bunlarla birlikte linkwheel çalışması yapmanızı tavsiye ediyorum. Linkwheel oldukça önemli bir konu olduğu için linke tıklayıp okumanızı tavsiye ediyorum.

Backlinkler konusunda özellikle belirtmem gereken şey ise sitenizin yaşı ve trafik sayısı. Eğer siteniz yeni kurulmuşsa ve çok az kişi sitenizi ziyaret ediyorsa backlink çalışması yaparken aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Eğer aşırıya kaçarsanız google filtrelerine takılabilirsiniz.

 

Detaylı Backlink Çalışması

 

Bu uyarımızı da yaptıktan sonra en önemli detaylara geldi sıra.  Şimdi Detaylı back link çalışması için detaylara inebiliriz…

Rakip siteleriniz var ve bu sitelerin üstüne çıkmayı hedefliyorsunuz bunun için yapmanız gereken şey ahrefs ve benzeri gibi araçları kullanarak site analizi yapmak. En son 1 hafta deneme sürümü veriyorlardı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Buraya kayıt olduktan sonra site analizi yaparak nerelerden backlink aldığını görebilirsiniz.

Sizde aynı sitelerden backlink alabilir ve rakibinizin üstüne çıkabilirsiniz. Bu konu site yaşı ve içeriklere göre değişiklik gösterebilir.

Örneğin Rakibinizin sitesinde çok fazla konu ile ilgili yazı var ve sizden daha eski bir site ise onu geçmeniz biraz zor olabilir ama siz pes etmeyin. Bir çok defa bu tarz sitelerin üstüne çıkmayı başardım. Sizde bunu başarabilirsiniz.

Beğendiyseniz Yorum Yapmayı Unutmayın…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.