Doğan Cüceloğlu – İçimizdeki Çocuk Pdf İndir

0 284

Doğan Cüceloğlu – İçimizdeki Çocuk Pdf İndir

Bu kitap duygu, düşünüş ve davranışımızı sürekli etkileyen önemli bir kaynaktan, İçimizdeki Çocuk’tan söz etmektedir. İçimiz- deki Çocuk ve İçimizdeki Ana-Baba duygu, düşünüş ve davranışları- mızı sürekli yönlendirdiği halde, bu kaynakları tanımak için çaba harcamayız. Çoğu kez onların varlığından haberdar bile değilizdir. Ne var ki, İçimizdeki Çocuk ile İçimizdeki Ana-Baba ilişkisi yaşamımızdaki en önemli ilişkilerden biridir. İç Çocuk ve îç Ana-Baba ilişkisi dengesiz olan kişinin mutlu bir yaşam sürdürmesi olanaksızdır.

Doğan Cüceloğlu – İçimizdeki Çocuk Pdf İndir

İçimizdeki Çocuk kitabı, İç Çocuk ve İç Ana-Baba ilişkisinin nasıl oluştuğunu, türlerini ve günlük yaşamımızda duygu, düşünce ve davranışlarımıza nasıl yansıdığını incelemektedir. Kitabın daha sonraki bölümlerinde iç dünyasına denge, ahenk ve huzur getirmek iste- yen okuyuculara bir program çerçevesinde alıştırmalar verilmiştir. Konumuza iki farklı davranışı gözlemleyerek gireceğiz. Bunlar- dan ilki yaşamında herhangi bir şey aksadığında hemen kendini suçlayan birine, İkincisi, mutsuzluğunun kaynağını çevresinde ve toplumda gören diğerine aittir.

Doğan Cüceloğlu – İçimizdeki Çocuk Pdf İndir

Kendine Kızan Kişi Yüzünden bir sıkıntısı olduğunu anlamıştım; uzun yıllar aynı üniversitede çalışmış olduğum uz için el kol hareketleri, bedeninin duru- şu ve yüz ifadelerinden arkadaşımın nasıl bir duygu içinde olduğunu anlayabiliyordum. “Carum kim sıktı,” diye sordum. “Esasında kimseye kızmaya hakkım yok; bütün öfkem kendime,” diye cevap verdi. Biraz daha üzerinde durunca canını sıkan olayı anlattı.  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.