Doğru Web Yazılım

0 89

Doğru Web Yazılım

Doğru Web Yazılım

Yazılım ile ilgili bilgi ararken bir çok mecra ile karşılaşıp kafanız karışabilir. Yazılım tarafında bir çok dil olmasına rağmen sitenin kullanılması gereken amacı ne ise onu belirleyip o doğrultuda bir yazılım yapılması mantıklı olacaktır.

Genelde html, html5, css, css3, c#  yaygın olarak kullanılıyor. Web Masteriniz hangi dile hakim ise o dil üzerinden ilerleyecektir. Ancak özel olarak html ve css isterseniz bu öyle veya böyle sonuçta php ye bağlanacaktır. Tek başına  html ve css seo açısından çok iyi sonuç verse de görsel olarak yetersiz kalmaktadır.

Php açık paylaşımlı olup geliştiricileri Dünya genelinde ücretsiz veya ücretli olarak bir çok yazılımı paylaşıyorlar. Görsel olarak gayet başarılı sonuçlar alabiliyorsunuz. Diğer yandan c# ise Windows un geliştirdiği bir dil olmakla birlikte yüksek güvenlik seviyesinde demek yanlış olmaz.

Açık kaynak kodlu değildir. Ücretli olarak visual studio üzerinden işlem yapılabiliyor. Aslında kısıtlı kullanım tarafı da var ancak burada çok dar çalışma koşulları ile yazılım üretiliyor. Neredeyse tüm bankalar güvenlik nedeni ile bu altyapıyı kullanıyor. Yıllık ödeme yapılarak kullanılıyor bu yazılım araçları. Genelde standart bir web site tasarımı yapılacaksa tercih sebebi değildir. Uzantısı asp veya aspx olarak görünebilir. Tasarım diline asp.net te diyebilirler.

Bu diller geliştirme açısından çok iyi olmakta birlikte boostrap ile geliştirilmiş bir php dili hem mobil uyumlu hem desktop uyumlu olabilir bu da google açısından çok faydalıdır.

C# dili biraz daha fiyat farklı olabilir çünkü neredeyse tüm eklentileri ücretlidir. Bu giderlerde tasarıma yansıtılabilir. Bu tamamen tasarımcıya kalmış bir olaydır.

Sizde Doğru Web Yazılım yaptırmak için önce nelere ihtiyacınızın olduğu bir liste yapın ve bunu tasarımcılarınız ile paylaşın. Birlikte doğru kararı verip işe koyulabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Doğru Web Yazılım

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.