Emre Yılmaz – Genç Bir İşadamına Pdf İndir

0 104

Emre Yılmaz – Genç Bir İşadamına Pdf İndir

Ruhunu sat. Hemen, bir an önce sat ve kurtul. Nerede ve nasıl mı satmalısın? Piyasa seni bulacak merak etme! Ondan sonrası daha kolaydır. Ruhunu sattığın anı unut. Büyük işadamları ilk gecelerini asla hatırlamazlar. Doğuştan işadamıysan zaten farkına bile varmazsın. Eğer zorlanırsan en kolay yol, o anı başarıdan başarıya koşacağın hayatının sevimsiz ama gerekli bir rastlantısı gibi görmendir. Zaman herşeyi değiştirdiği gibi o anın da manasını vicdanında değiştirecek. “İyi bir tecrübe oldu”, diyeceksin. “Gençlikti, geldi geçti”, diyeceksin. “Neler gördüm, o acı yanında hiç kalır”, diyeceksin.

Emre Yılmaz – Genç Bir İşadamına Pdf İndir

Sattığını çok ama çok zor geri alırsın. İhtiyacını bilirler, hissederler, sezerler. Üçe sattığını üçyüze vermezler adama. Saf ve temiz bir ruh. Parayla ölçülemeyecek kadar kıymetli. Ucuza kapatmışlar bir kere. Verirler mi? Unutma, alan da kurt bir işadamıdır. Belki o da kendi kaybettiğinin acısını çıkartıyordur. İntikam mı? Sapıkça tatmin mi?

Emre Yılmaz – Genç Bir İşadamına Pdf İndir

İşadamlığını dürüstçe üçten alıp dürüstçe beşe satmak zannetme. Onu yapana esnaf derler. İşadamlığı, ihtiyacı olan aptaldan aptalı oynayarak üçe alıp ihtiyacı olmayan aptala yine aptalı oynayarak beşe satmaktır. Buradaki hüner, üçten alıp beşe satmak değildir. Aptalı bir star kalitesinde oynayabilmektir.

· · · İş dünyasında teorik bir ahlak geçerli olsaydı kimse sıfırdan zengin olamazdı. Zenginler de asla kaybetmezlerdi. Sınıflar arası geçişi sağlayan, pratik bir ahlaksızlıktır. · · · Kölelerin ve çocuklarının hakları olur. Efendilerin ve çocuklarının ise imtiyazları. Mülk edinme hakkı, veraset imtiyazı ve fırsat eşitliği … Bu üçünü bir arada yutturmak kolay değildir.

Ne garip, eskiden insanları zorla köle yapardık. Şimdi seve seve geliyorlar. Kapitalizmin en göz kamaştırıcı başarısı budur. · · · Ruhunu sat. Hemen, bir an önce sat ve kurtul. Nerede ve nasıl mı satmalısın? Piyasa seni bulacak merak etme! Ondan sonrası daha kolaydır. · · · Sessiz bir yaz akşamı açık penceremden, yolda yürüyen Tarih’in ayak seslerini duydum. Seks… Para… Seks… Para… diye adımlıyordu sokakları yapayalnız.

(Tanıtım Bülteninden)

 

  Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.