Fulya Özgen – Pandora Venüsü/Özün Sözü Pdf İndir

0 333

Fulya Özgen – Pandora Venüsü/Özün Sözü Pdf İndir

Hayalın yaşam süreci içine sıkışmış olan amaçlarımız bazen kendisini okunacak kadar, bazen hissedilecek kadar, bazen ise sadece yaşam içinde akıp giden olaylarda gizleneceği kadar varlığını gösterir. · Tüm bu amaçların bağlı olduğu ana amaçlar ise ‘Yaşamak’ ve yaşamını paylaştığı yeryüzüne katkıda bulunmak için üstlendiği ‘Misyon’ dur. Ve yaşam kişinin misyon kökenli hiyerarşik amaçlar bütününü hayata sunmak için programlanmış, planlanmış hatta ‘kadeı’ adını almış zaman bandında akıp giden hayatıdır. ‘Amaç’ dediğim programımın bir bölümüyle tanışmam 20’li yaşlarımı bulsa da amacımın kendi planı içinde beni eğitmesi, çocukluk dönemlerimde başladı.

Fulya Özgen – Pandora Venüsü/Özün Sözü Pdf İndir

İlk Evrensel e-mailimi (Hiç düşünmediğim birtakım bilgi içerikli cümlelerin aklıma gelmesine ve o aklıma gelen cümlenin eğitimsel bir bilgiyi içeriyor olmasına ben, Sesli Mail diyorum.) sekiz ya da dokuz yaşımda aldım. Ve o mail bana şunu söylüyordu. “Hayalını yaşamadığın insanı yargılama.” Bu cümle aklıma ilk geldiğinde kendi kendime “Bunu ben nasıl düşündüm?” demiştim. Ve bu imkansız olanı düşünme işini ve cümlenin bilgisini üç, dört gün yoğun bir şekilde düşün- dükten sonra zaman içinde arada sırada kendime tekrarladığım bir nasihat olarak zihnimde tutmuştum. O zaman sadece bunu nasıl düşünmüş olduğumu merak etmiştim. Yine de büyürken bu sözün hakkını verircesine her insanı anlamaya çalışmayı kendime öğretmeyi de ihmal etmedim. Arada sırada mailler geldiyse de sanıyorum onları çok etkili ya da kullanmaya gerekli bulmadığımdan unuttum.

Fulya Özgen – Pandora Venüsü/Özün Sözü Pdf İndir

En meraklı ve meraklarımın varoluşa kilitli olduğu on beş, on altı yaşlarımda ise unutmadığım ikinci bir bilge cümle hayatıma girdi. “Gerçeği ararken aynasında kaybolma.” Bu cümlede ilk etapta hiç düşünmemiş olduğum bir bilgiyi yansıtıyordu. Hiç düşünmemiş olduğumun bilincinde olan aklımda sadece “Bu nasıl oldu?”, “Bunu nasıl düşündüm?” ve “Bu ne demek şimdi?” sorgulamaları vardı. Ve ‘Amaç’ maillerden sonra bir gün kendisini iyice anlamam ve hayatımda ona yer açmam için hologram yüklü bir mail yolladı.  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.