Google Penguen ile Daha Güvenli Siteler

0 615

Google Penguen ile Daha Güvenli Siteler

Google Penguen ile Daha Güvenli Siteler

Google amacına yönelik bir geliştirme daha yaptı. Google kullanıcılarının daha hızlı, güvenilir ve doğru içeriklere ulaşması için 2012 yılında uygulamaya koyduğu Penguen algoritması artık daha etkili ve standart halde google algoritmasına dahil edildi.

Amaç ne?

Amaç aslında yukarıda da açıkladığımız üzere daha güvenilir ve benzersiz içerikler. Spam içeriklerin gerçek zamanlı analiz edilmesi ve sitenin sıralamasının bu şekilde belirlenmesi kaliteli içeriklerin hem daha hızlı index lenmesini hemde sıralama belirlenmesindeki etkisi kesinlikle çok daha önemli. Zira önceden çok daha kısıtlı olan bu tarz önlemler sonucunda spam içerikler ile karşılaşma olasılığımız oldukça fazla idi.

Şimdi bu içeriklerle neredeyse hiç karşılaşmayacağız. En azından bazıları bu algoritmayı atlatabilecek bazı şeyler bulana kadar.

Tüm bunların yanı sıra filtreye girmiş olan sitenizi düzeltmeniz durumunda daha hızlı indexlenip hızlı bir şekilde hakettiği yeri alacak normalde bu zaman 3 ila 6 ay arasında değişiyordu.

Taramalarda dosyalarınız alan adınız ve anahtar kelimeleriniz dahi etkilenecek. Bu şekilde google gelişen internet dünyasına daha hızlı hakim olmaya çalışacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.