Günümüz Türk Gezginleri

0 306

Günümüz Türk Gezginleri

Günümüz Türk Gezginleri

Dünya’yı gezmek, farklı kültürleri görmek hikayelere konu olmuş coğrafyaları yerinde incelemek fotoğraflarını çekmek insanları ile güzel diyaloglar kurmak eminim bir çok kişinin hayallerini süslüyordur. Peki şu an sizin hayallerinizi yaşan kişilerin neler yaptığını merak ediyor musunuz?

Peki şimdi size Günümüz Türk Gezginleri nin  neler yaptıkları ve kimler oldukları hakkında kısaca bilgiler  aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle Günümüz Türk Gezginleri gayet başarılı gençlerden oluşuyor. Yaptıkları ile hem  Türkiye de hem de Dünya’da haber olmaya devam ediyorlar.

Bu gezginlerin ilginç hayat hikayeleri de var. Bunları ise o gezginlerle ilgili yazılarımızda detaylıca belirtmeye çalışacağız.

İlk olarak bahsedeceğimiz kişi  kendine  Rotasız Seyyah mahlasını vermiştir.

Rotasız Seyyah – Mehmet GENÇ

Ne zaman nereye gideceğini kendisinin  bile bilmediğini söylüyor ve genelde yalnız başına seyyahat etmeyi seviyor.

Amacı Dünya’yı gezerken gittiği  yerlerin hikayesini ve tarihini kitaplardan değilde kendi halkından dinlemek ve onların neler düşündüğünü  bilmek olduğunu söylüyor.

Bazı kendi özel çalışmaları da var. Bunlardan biri Dünya’yı gezerken karşılaştığı kadınların yüzlerini  çekip daha sonra ise çok güzel olduklarını söyleyip tekrar fotoğraflarını çekiyor. Böylece tepkilerini fotoğraflandırabiliyor. Bu çalışmasını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz…

İkinci çalışması ise gezdiği yerleri anlattığı bir kitap yayınlaması oldu. Adı ise Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri.

Çektiği bazı fotoğrafları ve gezdiği yerlerin detaylı özelliklerini paylaştığı kitabı yeni çıktı diyebiliriz. Meraklılarına duyurulur…

rotasiz-seyyah-yol-hikayeleri

Rotasız Seyyah’ın Hayatını, Gezmeye Nasıl Başladığını, Nerelere Gittiğini, Nelerle Karşılaştığını, Hangi Sponsorluklar ile Gezilerini yaptığını ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz Rotasız Seyyah Haberi ni okuyabilirsiniz.

Bilinmeyen Rota – Tuğçe MAKARNACI

Türkiye’nin ilk Kadın gezginlerinden olan Bilinmeyen Rota Mahlaslı  Tuğçe Hanım hayatının sıkıcılığından sıyrılıp kendini Dünya’yı gezerken daha özgür olacağını keşfederek çıktığı yolda bir bayan olarak neler ile karşılaştığını. Gittiği ülkelerdeki zorlukları aktarma uçuşlardaki aralarda dahil neler yaşadığını detaylı bir şekilde anlatıyor.

Vize alırken neler yapılması gerektiğinden tutunda gideceği ülkeyi daha önce ziyaret eden gezginlerin neler yaptıklarını ve aynı zamanda yardım edilmesi gereken kişilere topladığı yardımlar ile sosyal yardımları da iyi bir şekilde yönetilebileceğini de gösteriyor.

oldukça mütevazi ve bir o kadar da ilginç bir anlatıma sahip olan Tuğçe ile ilgili detaylı bilgilere, gezdiği yerlerdeki ilginç olaylara, ve daha fazlasına Bilinmeyen Rota Haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz…

bilinmeyen-rota

Diğer Bir Gezgin Yakın Zamanda Eklenecektir…

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.