Hector Garcia&Francesc Miralles – İkigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı Pdf İndir

0 328

İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı Pdf İndir

Uluslararası çoksatan bir rehber olan Ikigai’ yle her gününüz bir anlam kazansın. Japonlar herkesin bir ikigaisi olduğuna inanır, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardır. İlham verici ve rahatlatıcı bu kitap sizlere kendi ikigainizi keşfetmeniz için gerekli tüm bilgileri veriyor.

Aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor.

Öyle ya, kim her gününü mutlu yaşamak istemez ki?

İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı Pdf İndir

Hayatımın anlamı nedir? Mesele sadece daha uzun yaşamak mı , yoksa daha yüksek bir amaç mı aramalıyım? Neden bazı insanlar ne istediğini bilirken ve yaşam tutkuları varken diğerleri kafa karışıklığıyla güçsüzleşiyor? Sohbetimizin bir yerinde gizemi ikigai kelimesi çıkıverdi. Kabaca “hep meşgul kalarak mutlu olma” olarak çevirilebilen bu Japonca kavram logoterapiye benzese de onun bir adım ötesindedir.

İkigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı Pdf İndir

Ayrıca Japonların, özellikle de her 100.000 kişiden 24.055’i 100 yaşın üzerinde olup küresel ortalamayı geçen Okinawalıların olağandışı uzun ömürlerini ikigai açıklayabilir.  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.