Hunza Türkleri Gerçek Dünya

0 162

Hunza Türkleri Gerçek Dünya

İşte Orta Asya’dan göçen ve bugünkü Pakistan’ın Keşmir yerleşkesinin  yakınlarında bozkır hayatı yaşayan ve günümüz insanlarını özellikle de bilim adamlarını şaşkınlık içerisinde bırakan Hunza Türkleri

Adlarını daha önce hiç duymamış olabilirsiniz, ama bilim adamlarının yeni gözdeleri onlar Türk soydaşlarımız. Yeni dünya’da eskisi gibi yaşamaya devam eden ve gerçek anlamda yaşayan insanlar çünkü ortalama yaşam yılları 110 ila 120 seneye ulaşıyor.

Üstelik çağımızın en tehlikeli hastalıkları onlara ulaşmıyor. Çünkü ne genetiği değiştirilmiş ürünler tüketiyorlar nede hayvanları suni yollarla besliyorlar. Tamamen doğal bir yaşamın içerisinde uzun ömürlü hayatlarını devam ettiriyorlar.

Hal böyle iken bilim adamları bu kansere hiç yakalanmamış insanları araştırmak için kolları sıvadı. Aslında basit yaşadıkları için her anlamda dış etkenlerden korunmuş oluyorlar.

Kısaca Gençlik Sırları:

  • Katkı maddeleri kullanılmış yiyecekleri bulunmuyor.
  • Etleri sütleri yumurtaları kısacası hayvansal gıdaları tamamen doğal
  • Günlük yiyecekleri öğünlerini çok az tutuyorlar
  • Yaşadıkları bölge deniz seviyesinden altı bin metre yüksekte olduğu için oksijen oranı çok yüksek
  • Buz gibi temiz su içiyorlar
  • Kendi ürettikleri sebze ve meyveleri kullanıyorlar ve bunlar tamamen doğal

Bu kadar doğallığın içinde 65 yaşında bile anne olabilen kadınlar var. Biz hala obezite ve kilo verme ile uğraşırken onlar bu sorunların adını bile bilmiyorlar. Meyve ve sebzeleri  her zaman çiğ tüketiyorlar. Pişirseler bile çok az pişiriyorlar. Neredeyse haftada sadece 1 öğün et yemeği yiyorlar.  Her gün düzenli olarak dağlarda gezip tarlada çalışıyorlar bu da vücutlarını dinç tutuyor.

Hunza Türklerinin tamamı Müslüman 100 yaşında ölenlere genç öldü deniliyor. Biz yaşadığımız şehirlerde nefes alamazken, gün içinde stresin ortasında geceye ulaşmaya çalışırken onlar huzur içinde bizden 2 kat fazla ve hastalıksız hayatlarına devam ediyorlar.

Hunza Türkleri Gerçek Dünya

Bir sonraki gezide buluşmak üzere…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.