Jack London – Tanrılar ve Köpekler Pdf İndir

1 23

Jack London – Tanrılar ve Köpekler Pdf İndir

Bay Haggin kendisini kucağına alıp da balina teknesine doğru sürüklemeye başlayınca tuhaf bir şeyler olacağını sezinlemişti. Bay Haggin, Jerry’nin doğumundan bu yana, altı aylık efendisiydi. Ama bu güzel ve parlak tüylü İrlanda av köpeği «efendi» sözcüğünün anlamını henüz bilmiyordu.

Jack London – Tanrılar ve Köpekler Pdf İndir

Sonuç olarak, insanlara göre «Bay Haggin» deyimi hangi anlama geliyorsa, köpeklerin anlama yetişince «efendi» de aynı anlama geliyordu. Tarlaların yöneticisi saygıdeğer Bob Efendi’nin adıydı Bay Haggin. Efendisini ziyarete gelen seçkin iki ayaklıların ve Arangi teknesindekilerin efendisine böyle seslendiklerini de duymuştu, Jerry.

Jack London – Tanrılar ve Köpekler Pdf İndir

Ama köpeklerin özel bir zekâları vardır. Bu yüzden efendilerine karşı duydukları derin’ ve kahramanca sınırsız sevgi nedeniyle bu sözcük, onlarca daha yaygın bir anlam taşır. İnsan kendini köpeğinin efendisi olarak görür. Köpek ise insanı tanrı gibi yüceltir. Tanrı sözcüğü, Jerry’nin sınırlı ve özel söz dağarcığında, yüreğinde ve aklında sonsuz güç ve iyilik demek olan «Bay Hagg’in» ile eşanlamlıydı.  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

1 yorum
  1. Orcaglar diyor ki

    Tesekkurler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.