Joe Navarro – Beden Dili Pdf İndir

0 351

Joe Navarro – Beden Dili Pdf İndir

Ne zam an insanlara “beden dili” üzerine eğitim versem, daima aynı soruyla karşılaşırım : “Joe, sözel olmayan davranışlar üzerine çalışmak konusunda en çok ilgini çeken şey neydi?” Aslında bu özellikle yapmayı planladığım bir şey ya da konuya yönelik uzun dönemli bir ilginin sonucu değildi.

Aslında çok daha pratik nedenler söz konusuydu; zorunluluktan (bütünüyle yeni bir yaşam tarzına başarılı bir şekilde uyum sağlayabilme ihtiyacından) kaynaklanmış olduğunu da söyleyebiliriz. Sekiz yaşındayken Küba’dan Amerika’ya mülteci olarak gelmiştim . “Domuzlar Körfezi Harekâtı’ndan yalnızca birkaç ay sonra Küba’yı terk etmiştik ve ABD ’de sığınmacı olarak kısa bir süre kalacağımızı düşünüyorduk.

Joe Navarro – Beden Dili Pdf İndir

Başlangıçta, İngilizce konuşamayan birisi olarak, bu ülkeye gelen diğer binlerce göçmenin yaptığı şeyi yaptım. Okuldaki yeni arkadaşlarım a uyum sağlayabilmek için, etrafımı saran “diğer” dilin -sözel olmayan davranış dilinin- farkına varmam (ve bu dile duyarlı olmam) gerektiğini çok çabuk anlamıştım.

Bu, hızlı bir biçimde tercüme edip anlayabileceğim bir dildi. Henüz tam olarak olgunlaşmamış zihnimde, insan bedenini, karşımdaki kişinin ne düşündüğünü jest, mimik ve fiziksel hareketler aracılığıyla bana ileten bir ilan panosu olarak görmekteydim.

Joe Navarro – Beden Dili Pdf İndir

Zaman içinde, tabii ki, İngilizceyi öğrendim (ve hatta İspanyolcada bazı açılardan geriledim) fakat sözel olmayan davranışların anlamlarını asla unutmadım. Henüz çok küçük yaşlardayken, sözel olmayan iletişime her zaman güvenebileceğimi keşfetmiştim.  

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.