Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez epub indir

0 461

Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez epub indir

Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez epub indir

Kağıttan ev yapılır mı? Daha doğrusu kitaplarla bir ev inşa edilebilir mi? İmkansız gibi değil mi? Evet bende öyle düşünüyorum. Kitapların insanların karakterinde birşeyler inşa ettiğini biliyorum. Hatta yaşamları boyunca yanlarında olacak davranışlarını şekillendirdiğinide biliyorum. Ama bu sadece insanların içinde olan bir durum. Dışarıda bir ev inşa edemezler. Çünkü dışarıdan bakıldığında kitaplar, dayanıksız, çabuk yıpranan, parçalanan nesnelerdir. Ama içimizde en sağlam çelikten bile daha dayanıklıdırlar.

Kağıt Ev, Bluma’nın ölümüyle başlayan bir hüzün hikayesi. Okumaya ve okuma alışkanlıklarına adanmış hüzünlü bir kitap Kağıt Ev. Masasında bir zarfta, üzeri çimento ile kaplı bir kitap bulunur Bluma’nın. Bu parça ile dalıveririz kitapların insanlara olan etkisine. Kitaplara düşkün, kitapsız yapamayan, Carlos Brauer’in hayatını görürüz. Bu yolculuğumuzda yazar Carlos Maria Dominguez, kitapların dünyasından hüzün deryalarına oradan yalnızlığı doğru atar. Yaşanmışlıklarını görürüz kağıt evin. İçimizde buruk bir gülümseme olur çoğu zaman. Neler yaşamış neler yapmış bu adam deriz. O anı hayal ederiz. O an da ne yapmışı düşünürüz. Bunu nasıl yaptı deriz. Nasıl bu kadar yalnız kaldı. Neden bu kadar yalnız kaldı.

Kağıt Ev içinizi titretecek hüzünlü ama buruk bir güzelliğe sahip. Okunması gereken güzel eserlerden.

İyi okumalar.

Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez epub indir

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Aşağıdaki bağlantıdan pdf kitabı indirebilirsiniz

Kağıt Ev Carlos Maria Dominguez epub indir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.