Kathleen McGowan – Sevgi Kitabı Pdf İndir

0 81

Kathleen McGowan – Sevgi Kitabı Pdf İndir

Mağaranın duvarlarındaki balmumundan yapılmış büyük mumlar, damlayarak küçük toplantı mekanını aydınlatıyordu. Küçük cemaat önlerinde, taş mihrabın önünde duran semavi kadının önderliğinde, sakin bir adanmışlıkla dua ediyordu.

Kadın duasını bitirdi ve halkının hazinesini, deri ciltli eski yazmayı önüne uzattı.  

Modesta kitabı öperken mum ışığı alun-bakır rengi saçlarından yansıyordu. Huzurundaki imanlılar hep bir ağızdan yanıt verdiler: 

“İşitecek kulağı olanlara.” 

Kitap’tan alıntılanan sözleri sıradan konuşmaların izlemesi uygun kaçmazmış gibi, saygılı bir sessizlik takip etti. Kutsal ortamdaki huzuru, sadık ve içten bir mürit olan Severin adlı delikanlı bozdu. 

“Potentian Birader ne durumda?” 

Modesta dua eder gibi sakin ve ezgili bir sesle yanıt verdi: “Bugün onu hapishanede görmeyi ve ona ekmek götürmeyi başardım. Durumu iyi. İmanı sarsılmaz. Bizimki de öyle olmalı.” 

Severin, içinde kabaran korkuyu alt etmek için çok çaba göstermesine rağmen, gittikçe büyüyen huzursuzluğunu bastıramadı: “İyi olduğunu söylüyorsun, ama ne kadar sürer? Roma, her geçen gün daha fazla insanımızı sapkın diye damgalayarak öldürüyor. Hepimizi öldürecekler.” 

Küçük cemaatte tereddütlü onay minltılan yükseldi. Ama bilge 

ve sabırlı Modesta, gönül verdiği gerçekleri vaaz etmek için hiçbir fırsatı kaçırmazdı: 

“Zulüm görenlerin zalime dönüştüğü zamanlar, gerçekten de hüzünlü zamanlardır. Hıristiyanlar senelerce işkence çektiler, ama şimdi en büyük şiddeti birbirlerine uyguluyorlar. Onları affetmeliyiz, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.” 

Mağaranın ağzından gelen keskin bir ıslık sesi Modesta’nin cümlesine nokta koydu. Kadın ve cemaati, saklandıkları adamlarca bulunduklarını fark ettiler, ama artık çok geçti. 

Birkaç dakika içinde dini toplantının dinginliği, mağara ağzın dan içeri dalan silahlı bir grubun getirdiği kargaşayla paramparça oldu. Kaçmak imkânsızdı. Bu askerlerin hepsi tıpatıp aynı giyinmişti: siyah cüppeler, başlarını tamamen kaplayan başlıklar ve gözlerinin olması gereken yerde habis yanıklar. Önderleri öne çıktı ve başlığını çıkararak tıraşlı başını ve boynuna asılı tahta hacı sergiledi. Gözlerini Modesta’ya dikti ve Pavlus mektuplarından alıntı yaparak, kadın öndere duyduğu küçümsemeyi tükürürcesine ifade etti: 

“Hiçbir kadının öğretmesine izin verme, o sessiz kalsın. La Be auce’lu Leydi Modesta, sizi sapkınlık suçundan tutukluyorum.” 

Adamı tanıyan Modesta onu sakin sakin süzdü: “Timothy Birader. Benim için geldin ve seninle geleceğim. Ama bu masum insanları rahat bırak.” 

Sıkıntı içindeki Severin, önderlerini kaybetme fikri karşısında paniğe kapıldı ve Timothy Birader’in ilerleyişini durdurmak için öne fırladı. “Onu alamazsın!” 

Başlıklı adamlar öne çıktı. Modesta dikkatlerin dağılmasından faydalanarak kutsal kitabı arkasına itti ve onu suçlayan kişinin gözlerinden sakladı. Müritlerinin ne kadar büyük tehlike altında olduğunu henüz fark etmemişti. Sevgi ve merhametin özüne adanmış bir kadın, vahşi adamların zihinlerini o kadar kolay anlayamadı. 

Başlıklı askerler silahlarını çektiler ve tereddüt etmeden kullanmaya başladılar. Çift kenarlı bir kılıç Severin’in kalbine saplandı; kan yaradan fışkırdı ve cemaati vaftiz etti. 

İçine düştükleri durumu fark eden cemaat dehşetle kaçışırken 

küçük mağaradaki huzur kaosa dönüştü. Merhametsiz saldırganların amansız şiddeti kaçışlarını engelledi. 

“Madeleine!” 

Modesta kargaşada çocuğu aradı, ama küçük kız mihraptaki annesine doğru koşmaya başlamıştı bile. Sekiz yaşında olan Madeleine yaşına göre olağanüstü minyondu ve bu yüzden çok daha küçük görünüyordu. Modesta bunun çocuğun lehine olması için dua ediyordu.

Kızını kurtarmak zorundaydı. Kitabı kurtarmak zorundaydı. 

Kızı bağrına basarak hazineyi Madeleine’in elbisesinin kıvrımları arasına sakladı ve pelerinini de üzerine sararak iyice örttü. Kargaşanın üzerinden Timothy Birader’e haykırdı: “Durun! Durun! Sizinle geleceğim. Lütfen, daha fazla kan dökülmesin.

Kathleen McGowan – Sevgi Kitabı Pdf İndir

Durmalarını gerektirecek bir şey kalmamıştı. Başlıklı askerler mağaradaki cemaatin tamamını öldürmüş, zemini masum imanlıların kanıyla sırılsıklam etmişlerdi. Timothy Birader tatsız tatsız burnunu çekti, titizlikle kanlı bir cesedin üzerini aştı ve avını yakalamak üzere yaklaştı. 

“Bu küçük çocuğun canını bağışla,” diye yalvardı Modesta ona. “Sen Tanrı adamısın. Babaların günahlarını çocukların sırtına yükleyemezsin.” 

“Senin mi?” “Hayır. Köylülerden birinin. Üstelik zekâsı kıttır.” 

Timothy Birader öne çıkarak çocuğun koyu kahverengi saçlarından bir bukleyi parmaklarından geçirdi. 

“Senin türünün işareti olan günahkar saçlara sahip değil. Öyle olsa, onu kendim öldürürdüm. Ama dişi bir köylü çocuk zahmete değmez. Bırak, gitsin.” 

Elini sallayarak kızı kovaladı ve katliama göz atmak için sırtını kadınla kıza döndü. 

Modesta, kollarını küçük bedenine sararak, gizli kitabı canı pahasına tutmakta olan Madeleine’e sarıldı. Kızıyla son kez birlikte olduğunu anlayan Modesta, onun kulağına fısıldadı: “Korkma Madeleine. Seni yine seveceğim. Zaman dönüp geldiğinde.” 

Kızını çabucak öptü ve küçük kızı koşar adım mağaradan dışarı yolladı. Üzüntülü anaç gururu ve mutlak yürek burkuntusu karışımı içinde, onun uzaklaşmasını izledi. 

Kathleen McGowan – Sevgi Kitabı Pdf İndir

“Sevgilim. Seni o hücrede görmemek için her şeyi verirdim.” 

Potentian, onu karısından ayıran parmaklıkları kavradı. Hapiste geçirdiği zaman etkisini göstermiş, bedeni eriyip gitmişti. Yüzü ve saçları pisti, ama Modesta için dünyadaki en güzel adamdı. Tek dileği ona dokunmaktı, ama ikisi de bağlanmıştı ve leş kokulu hapishanede, aralarındaki mesafe çok fazlaydı. 

“Ama birlikteyiz ve bu da bir nimet. Ölümden korkma aşkım. Son olmadığını bildiğimiz için, korkamayız.” 

Potentian ümitsizdi. “Pes etme. Sen Tourslu Piskopos Martin’in akrabasısın. Onun müdahale etmesi için dilekçe verebiliriz. O bunu durdurabilir!” 

Modesta teslimiyet içinde geçirdi: “Kutsal kuzenim, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, sapkınlıkla suçlananları kurtarmayı başaramadı. Kilise bizden en kısa zamanda kurtulmaya kararlı. Timothy Birader yarın gündoğumundan önce öldürecek bizi.” 

Madeleineimize ne olacak?” 

“Katliamda onu esirgedi. Onu inkar etmem gerekti, bizim çocuğumuz olmadığını söyledim. Tanrıya şükür, saçlarının rengi sana çekmiş, yoksa şimdi dayanılmaz yas içinde olurduk. Erkek kardeşime gidecektir. Kardeşimin onu koruyacağını biliyorsun.” 

Ya kitap? Güvende mi?” “Madeleine pelerininin içine sakladı. Öyle cesur bir çocuk ki...” 

Adamın loş mum ışığında aydınlanan yüz ifadesi hayranlık doluydu. Annesine çekmiş. Kitabı kurtararak, hepimizin kurtarıcısı olacak. Yolun öğretileri devam edecek.” 

Modesta başını sallayarak onayladı, sonra düşünceli düşünceli konuştu

 

Gerçek yine bir kız çocuk tarafından kurtarıldı. Hep öyle ol muştu, hep öyle olacak.” 

İdam için, kadim tepede büyük bir kalabalık toplandı. Yüksek bir platformun üzerine uğursuz bir kütük yerleştirilmişti. İki balta, kütüğe X şekli oluşturacak şekilde dayanmıştı.  

 

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Aşağıdaki bağlantıdan pdf kitabı indirebilirsiniz

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.