Küba Kanser Aşısını Buldu mu

0 107

Küba Kanser Aşısını Buldu mu

Küba Kanser Aşısını Buldu mu

Bir çok kez internette böyle haberler dolanırdı ancak Küba’da 25 yıldır geliştirilen ve 5 Yıldır 5000 insan üzerinde kullanılan aşı bir çok hastanın ömrünü uzatabiliyor. Daha tam anlamıyla geliştirilmesi son bulmamış olmasına rağmen iyi gelişmeler sağlanıyor. . CimaVax, kanserle doğrudan savaşmak yerine kanser hücrelerinin büyümesini sağlayan ve insan vücudunda salgılanan epidermal büyüme faktörünü hedefliyor. Vücudun kendi bağışıklık sisteminin, epidermal büyüme faktörü ile savaşmasını sağlıyor.

Adı CimaVax olan Bu aşı her kansere iyi gelmemekle birlikte size tam tedavi vaadetmiyor.

Küba Arjantin in ortak çalışmalarının devam ettiği yeni bir aşı çalışması da sürüyor adı Racotumomab

Fakat CimaVax henüz akciğer kanserine yakalanmamış yüksek riskli hastalarda ve sigara içenlerde daha kanser baş göstermeden önleyici tedavi olarak kullanılabilecek.

Bu aşıda ise bir çok kanser türüne şifa olmak amaçlanıyor. CimaVax ve Racotumomab aşıları insanların ömürlerini bir kaç aydan bir kaç yıla kadar uzatabiliyor.

Küba da 1 dolara satılan bu aşılar Küba vatandaşları için bedava dağıtılıyor. Küba dışında ilk kullanan ülke ise Kanada olmuştur. Küba Kanser Aşısını Buldu mu

Amerika’nın Küba üstündeki ambargoyu kaldırmasından sonra Amerika da bu ilaçları kullanmaya başladı.

Amerika da yapılan deneylerin olumlu sonuç vermesinden sonra bu ilaçların daha hızlı yayılması başlamış bulunuyor. Kanser hastalarında ise buruk bir heyecan yaşanmış durumda. Kansere tamamen çözüm bulunamasa da böyle ufak adımlarla ilerleme sağlanmaya çalışılmaktadır.

Kansersiz Yaşam Alanı Hunza Türkleri

Oysa Yüzyıllardır yaşamalarına rağmen kanser onların yanından bile geçmiyor. Ortalama yaşam ömürleri 110 ila 120 sene.. ve kadınlar 65 yaşında dahi doğum yapabiliyorlar. Kansere hiç rastlanmadı…

. Hunza Türkleri Hakkındaki Yazımızı Buradan Okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.