Michio Kaku – Geleceğin Fiziği Pdf İndir

1 422

Michio Kaku – Geleceğin Fiziği Pdf İndir

ÇOCUKKEN YAŞADIĞIM iki deneyim, bugünkü beni şekillendirmede yardımcı oldu. Bu iki deneyim, tüm hayatımı belirlememe yardımcı olan iki tutkunun da kökenini oluşturdu. İlk olarak, sekiz yaşımdayken, tüm öğretmenlerin büyük bir bilim insanının biraz önce öldüğü haberiyle çalkalandıklarını hatırlıyorum. O gece gazeteler ofisinin bir fotoğrafını bastılar, masasının üzerinde bitmemiş bir el yazması vardı. Manşetler ise çağımızın en büyük bilim insanının en büyük başyapıtını bitiremediğini yazıyordu.

Michio Kaku – Geleceğin Fiziği Pdf İndir

Böylesine büyük bir bilim insanının sonunu getiremeyeceği kadar zor olan nedir diye kendi kendime sordum. Bu kadar karışık ve bu kadar önemli olan ne olabilirdi ki? Benim için bu, en sonunda, herhangi bir cinayet romanından daha sürükleyici, herhangi bir macera hikayesinden daha ilgi çekici bir hal aldı. O bitmemiş el yazmasında ne olduğunu öğrenmek zorundaydım.

Michio Kaku – Geleceğin Fiziği Pdf İndir

Daha sonra, bu bilim insanının isminin Albert Einstein olduğunu ve bitmemiş el yazmasının da onun en parlak başarısı olacağını öğrendim. Bu, onun “her şeyin kuramını”nı yaratma çabasıydı; bu, evrenin gizemlerinin kilidini açabilecek, belki de ona “Tanrı’nın zihnini okuma” olanağı verecek ve muhtemelen üç santimetreden uzun olmayacak bir denklemdi.

 

  Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

1 yorum
  1. Sinan diyor ki

    Teşekkürler Türkiye ve paylaşan arkadaş, her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.