Mysql Üzerinden Pugin Etkisizleştirme

0 30

Mysql Üzerinden Pugin Etkisizleştirme

Bu gün önceden cpanel üzerinden dosya adı değiştirerek yaptığım wodpress plugin etkisizleştirme olayını şimdi mysql üzerinden yapacağız. Diğer yönteme göre çok daha basit bir olay aslında.

Diyelim bir plugin yüzünden yönetim paneline giremiyorsunuz. Bu yüzden bu plugini panele girmeden devre dışı bırakmanız gerek. Burada mysql üzerinden bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen nasıl yapacağınızı anlatayım:

Mysql Üzerinden Pugin Etkisizleştirme

Cpanelinize giriş yapın ve Veritabanları sekmesinin altındaki Phpmyadmin bölümüne tıklayın.

myql hesabınızın bulunduğu bölüm açılacaktır. Bu kısımda sitenizin veritabanının bulunduğu bölümü göreceksiniz. Bir çok wp- ile başlayan dosya ismi görülür burada bulunan wp-options kısmına tıklayın.

Açılan bölümde active-plugins yazan kısmı bulup yanındaki düzenle kısmına tıklıyoruz ve sitemizdeki aktif olan tüm pluginleri görüyoruz.

Bu kısım biraz karışık olabilir ancak gözünüz korkmasın çok kolay bir şekilde düzenleme yapabileceğiz.

option_value kısmı sitenizdeki tüm aktif olan pluginleri gösterir. Bende a:11 yazıyor en başta bu da sitemde 11 adet pluginin aktif olarak çalıştığını gösteriyor.

Şimdi 2 seçeneğimiz var:

Bunlardan ilki tüm etkin pluginleri etkisiz hale getirmek. Bu çok basit bir olay tüm burada yazan kodları silip yerine a:0: {} kodunu yazmak ve kaydetmek. Bu şekilde sitenizde çalışan tüm pluginler deaktif olmuş olur.

İkinci yol ise istediğimiz plugini deaktif etmek. Bunu yapabilmeniz için sileceğiniz eklentinin adını ve önüne eklenmiş olan sıra kodunu silmeniz gerek.

Örneğin ben sitemdeki woocommerce eklentisini sileceğim.

Bunun için: i:8;s:27:”woocommerce/woocommerce.php”  kodunu bulup silmem gerek ancak burada çok dikkat edilmesi gereken bir konu var kodu sildikten sonra sıralama değişeceği için el ile sildiğiniz koddan sonra gelen eklentilerin sıra numaralarını da değiştirmeniz gerek.

woocommerce burada 8. sırada bulunuyor  (i:8;s:27:) sonraki gelen yani 9. sıradakini 8  sonraki gelen 10 numaradakini de 9 yapmanız lazım ta ki bitene kadar. Yani ben 11. son eklentimi 10. sıraya alana kadar devam edeceğim.

En baştaki a:11 olan kodumu da a:10  yapmalıyım.

Sizde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra en altta bulunan git tuşuna basarak plugin etkisizleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hayırlı Olsun….

Mysql Üzerinden Pugin Etkisizleştirme

Sitemiz paylaşılan bilgilerden ücret talep etmemektedir bize destek olmak isterseniz lütfen çıkan reklamlara tıklayınız.

Web tasarım ile para kazanma videolarımıza ulaşmak için TIKLAYIN

WordPress ile site tasarımı videolarımıza ulaşmak için TIKLAYIN

Seo Optimizasyonu ile ilgili videolarımıza ulaşmak için TIKLAYIN

Sosyal Medya’da Takipçi Çoğaltma Videolarımız için TIKLAYIN

cpanel üzerinden plugin deaktif etme

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.