Nil Karaibrahimgil – Nil’in Kelebekleri Pdf İndir

0 65

Nil Karaibrahimgil – Nil’in Kelebekleri Pdf İndir

Bana sorarsanız hayat sadece ‘an’lardan ibaret. Bu ‘an’lar belirip, kendilerini çabucak ‘anı’ yapıyor. Biz sadece onlara şahit olabiliriz. Onlar da bize. “Her pazartesi Kelebek ekinde köşe yazar mısın?” dediklerinde, ”Tamam, o hafta etkilendiğim herhangi bir şeyi yazabilirim” dedim.

Beni etkileyenin, başka birilerini de etkileyeceğini varsaydım. Ve başladım toplamaya. Bu toplanmaz denilen şeylerden de topladım. Beni etkilediyse, hoş gelmiştir diye. Bu kitap, hayatının bu anlarına toplu bir teşekkür. içinde ve kapağında bir anlık gülüşler, bir anlık manzaralar, bir anlık ‘halı işte bu!’lar, bir anlık baharlar, baharatlar var. Kafiyeler var.  

Nil Karaibrahimgil – Nil’in Kelebekleri Pdf İndir

Köşe yazılarının ömrü ‘bir günlük’, en güzel gülüşün, buluşun, duruşun bir günlük diyenlere en güzel cevabı yine kelebeklere bakarak bulabiliriz:

  Nil Karaibrahimgil – Nil’in Kelebekleri Pdf İndir

Kelebekler kelebek olmadan önce, tırtıl olarak yaşıyorlar. Kanatlarını açıp en rengarenk oldukları kısa sürede de, sadece çoğalmak istiyorlar. Yani bizim, ‘A kelebek!’ diyerek el çırptığımız dönemlerinde, gerekirse yemek bile yemeyip yavrulamayı düşünüyorlar. En güzel hallerini, kendilerini ebedi kılma çabasıyla geçiriyorlar.    

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.