OneCoin nedir

0 130

OneCoin nedir

OneCoin nedir

Yeni yeni peyda olan sanal para birimlerinden biri olan onecoin nedir?

Kuruluş olarak Cebelitarık ta görülen ve Dünya’nın bir kaç ülkesinde ofisi bulunan onecoin Ruja Ignatova adında bir süperzeka diye tanıtılan hanım tarafından kurulmuştur.

Standart banka düzeninin dijital versiyonunun daha güvenli olduğunu aslında herkesin standart bankalar yerine kendi kurduğu ve yönettiği bankaların olabileceği tezinin savunulduğu bir düzen kurma gayretindeler. Bitcoin benzeri bir crypto para oluşturulmaya çalışılıyor.

Geçmişte sanal paranın tavan yapmasını fırsat bilip kendi kurdukları bu sanal paraları internet reklamları ve networkmarketing ile geliştirmeye insanların kullanımının üst düzeye çıkmasını amaçlıyorlar.

Öyle ki 3 – 5 sene içinde yapılan yatırımın 50 kata ulaşacağını savunuyorlar. Bu gerçekten çok büyük bir fırsatmış gibi görünüyor. Ancak ne devletler bu para birimini tanıyor nede bir güvence veriliyor. 1 web sitesine bağlısınız ve yatırımı bu siteye yapıyorsunuz. Ne kadar güvenebilirsiniz ki?

Türkiye’de özellikle 2016 yılında aşırı internet reklamları ile insanlara ulaşan onecoin hatrı sayılır kişiyi kullanıcısı yapmıştır. Güvenilirliği sorgulanan bu oluşumun sonuçları bir kaç yıl içinde on binlerce insanı etkileyecek gibi görünüyor.

O yüzden şu sıralar pek de güvenilir olmadığı için onecoin tezini çok tutmadığımı söylemem gerekiyor. Ancak illa fırsat diyorsanız ufak bir yatırım yapıp takip edebilir ve sonuçlarını görebilirsiniz.

Onecoin ile ilgili şikayetleri bu haberimizde okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.