Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut

0 210

Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut

Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut

Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut 

Daha önce yapmadığımız bir olay olarak büyük bir başlık attık ki olayın vehametini anlayabilelim diye. Daha önce Robot Sophia ‘dan bahsetmiştik. Ama Sophia tamamen mekanik bir yapıydı. Şimdi daha da ileriye gidip insan organlarının küçültülmüş olarak bir prototipini görebiliyoruz.

Hollandalı bir yönetmen olan Floris Kaayk bu küçük Frankenstein görünümlü yapının hikayesini anlatıyor. Bu gördüğünüz prototip birbirinden bağımsız çalışabilen canlı insan organizmalarından oluşuyor. Evet yanlış okumadınız tamamen canlı… Bu oluşumun adı Türkçe olarak Oscar Projesi,  ingilizcesi de çok faklı olmamakla birlikte pek bi dil bilmenize gerek kalmadan söylenebilir “The Oscar Project”  Alanında deneyimli 4 bilim insanının hayalleri ve destekleyicileri sayesinde ilerleyen proje Oscar The Modular Body adında doğal bir film gibi ele alınıp insanlara sunulmuştur.

Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut Bize neler kazandırabilir…

Henüz çok yeni ancak ilerleyen dönemlerde birazda hayal gücümüzü kullanarak bunlarla neler yapabileceğimizi düşünebiliriz. Kaldı ki Robot Sophia ‘nın beyni ile Oscar modüler vücudu kullanılarak muhteşem Akıllı bir vücut ortaya çıkabilir. Olasılık hesaplamaları ve insanların yapmakta zorlandığı işleri yapabilecek kapasiteye ulaşabilir. Biz insanların zaafları var, uyumak zorundayız, çocuğumuza eşimize zaman ayırmak zorundayız, arkadaşlarımızı ziyaret ederiz yolculuklar yaparız ve bu bizim zamanımızın çoğunun sosyal hayata ayrılması demek oluyor ancak robotların böyle bir şeye ihtiyacı yoktur… 7/24 Çalışabilirler.

Eğer böyle bir düzeye erişebilecek robot geliştirilebilirse insanların 300 yılda kat ettiği yolu 50 yılda kat edebilecek hale geliriz. Bilimsel ve teknolojik devrimler hızlanır. Uzay araştırmaları ve uzayda kolonileşme hayal olmaktan çıkıp gerçeklik ile hayatımıza girer. Torunlarımızı öyle bir dünya bekliyor olur ki bizim hayal bile edemediğimiz şeyleri onlar yaşıyor olacaklar. Düşünün ki ışık hızından hızlı bir şekilde hareket edip Farklı galaksilerdeki yaşam formlarının gelişimlerini izleyebilecekler. Hastalıklar artık insanların hayatlarını etkilemeyecek bile. İnsan ömrü uzayacak ve Dünya bizlere yetmemeye başlayacak. Hatta Dünya’nın sonu geldiğinde başka gezegenlerde hayat yeniden başlayabilir.

Oscar İlk İnsan Yapımı Vücut

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.