Osho – Boş Kayık-Hiçlikle Karşılaşmalar/Çarpışmalar Pdf İndir

0 112

Osho – Boş Kayık-Hiçlikle Karşılaşmalar/Çarpışmalar Pdf İndir

“Tapınaklara, kiliselere, rahiplere gidersin ama orada da öteki dünyada önemli biri olmanın yolunu, bir şeye ulaşmanın yolunu, başarılı olmanın yolunu ararsın. Başarı düşüncesi seni gölge gibi takip eder. Nereye gidersen git hep kâr, başarı, kazanç, hüner düşüncesiyle gidersin.

Eğer birisi buraya bu fikirle gelmişse, burayı ilk fırsatta terk etmesi ve benden olabildiğince uzağa kaçması gerekir, çünkü ben senin birisi olmana yardım edemem. Ben senin düşmanın değilim. Sadece birisi olmana yardım edemem. Seni ancak dipsiz uçuruma itebilirim.

Asla hiçbir yere varamayacaksın, sadece dağılıp yok olacaksın. Düşecek, düşecek ve düşecek ve yok olacaksın; sen yok olduğun anda bütün varoluş vecde gelir. Bütün varoluş bu olayı kutlar.”  

Osho – Boş Kayık-Hiçlikle Karşılaşmalar/Çarpışmalar Pdf İndir

Kim ki insanları yönetir, keşmekeş içinde yaşar; Kim ki insanlar tarafından yönetilir, keder içinde yaşar. Tao bu nedenle arzuladı Ne başkalarına söz geçirmeyi Ne de başkalarının kendisine söz geçirmesini.

Keşmekeşten kurtulmanın Ve kederden arınmanın yolu Büyük Boşluk alanında Birlikte yaşamaktır Tao’yla. Karşı kıyısına geçiyorsa insan bir ırmağın Ve kendi sandalına boş bir kayık çarparsa, Aksi bir insan olmasına rağmen Çok öfkelenmeyecektir.

Osho – Boş Kayık-Hiçlikle Karşılaşmalar/Çarpışmalar Pdf İndir

Ancak eğer kayıkta insan görürse, Uzak durması için bağıracaktır ona. Feryadı duyulmazsa, tekrar bağıracaktır, Ve bir daha ve lanet okumaya başlayacaktır. Ve bunların hepsi kayıkta biri olduğu için. Eğer kayık boş olsaydı, Bağırmayacak ve öfkelenmeyecekti.

Boşaltabilirsen kayığını Dünya ırmağını geçerken, Kimse sana engel olmayacak, Kimse sana zarar vermeye çalışmayacak. Dümdüz ağaç ilk kesilendir, Temiz su kaynağı ilk kurutulandır. Bilgeliğini artırmak istiyorsan Ve cahili mahcup etmek, Karakterini geliştirmek, Ve herkesi gölgede bırakmak; Bir ışık parıldayacak etrafında Güneş’i ve Ay’ı yutmuşsun gibi: Felaketten sakınmayacaksın.  

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.