Osho – Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi Pdf İndir

0 71

Osho – Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi Pdf İndir

Kadınların erkeklerden farklı düşündüğü doğru mudur? Yoksa bu sadece bir hurafe midir? Bu sadece bir hurafe değildir. Ve bunun sadece bir hurafe olmaması güzeldir. Dünyanın çeşitliliğe ihtiyacı vardır.

Sadece bir düşün: yalnızca erkeklerin var olduğu bir dünya yahut sadece kadınların var olduğu bir dünya… O, yoksul bir dünya olacaktır, çok yoksul. Erkek ve kadınlar farklı kutuplardır. Dünya onların arasında renkli, güzel olur.

Osho – Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi Pdf İndir

Evet, sorunlar da vardır. Çiçekler tek başına gelmezler, onların dikenleri de gelir. Günler tek başına gelmez, onlar kendileriyle birlikte geceleri de getirirler. Varoluş kutuplara inanır. Onlar, Karl Marks’ın diyalektik dediği şekilde işler. Evrim sürecinin kendisi diyalektiktir. Varoluşun tümü farklı kutuplar arasında gelişir.

Osho – Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi Pdf İndir

Kadın daha sezgiseldir, daha içgüdüseldir. Şayet o bir meditasyoncu değilse, sadece içgüdüsel olacaktır. O bedeniyle düşünür. O erkekten daha çok bedeninde kök salmıştır, o erkekten daha çok bedeninin farkındadır ve bedenimiz milyonlarca yıllık geçmiş deneyimlerimizin tamamıdır.    

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.