Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır

0 23

Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır

Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır sorusunun cevabı aslında çok basittir.

Bilgisayarınızda Microsoft Office Kuruluysa içinde mutlaka outlook vardır ve şirket maillerinizi outlook üstüne kurup mail gönderip alabilirsiniz.

Bunun için bir web sitenizin olması ve tasarımcınız tarafından yada kendiniz mailinizi oluşturmuş olmanız gerekiyor. Artık mailimizi kurabiliriz.

Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır

Outlook programını çalıştıralım ve açılan bölümde pop3 veya pop mail kurulumunu seçelim.

Ardından Kullanıcı adınızı gireceğiniz bölüm geliyor oraya adınızı veya şirket adınızı girmelisiniz. Aşağısındaki bölüme mail adresiniz ve onun altındaki bölüme şifrenizi girip ikinci kutuya da aynı şifreyi girmeniz gerekir. “elle kurulum veya ek sunucu türleri” bölümünü seçip ilerleyebilirsiniz. Pop veya Imap seçeneğini seçip ilerleyebilirsiniz.

Ardından açılan bölümde Otorom açma bölümüne mail adresinizi ve şifrenizi girmelisiniz giden posta sunucusuna “mail.alandınız.com” şeklinde doldurup gelen posta sunucusuna da “mail.alandınız.com” aynısını yapmanız gerekmektedir.

Ardından diğer ayarlar bölümüne tıklayınca yeni bir bölüm açılacaktır. Burada üst sekmede bulunan giden posta sunucusuna tıklıyoruz açılan bölümde giden sunucum (smtp) için kimlik doğrulaması gerekiyor a tik atıp gelen posta sunucumla aynı ad ayarlarını kullan a tıklıyoruz. Ardından gelişmiş sekmesine tıklıyoruz.

Buradaki Giden sunucusu smtp yazan yerin yanındaki kutucukta genelde 25 yazar orayı 587 yapıyoruz ve başka bir yere tıklamadan tamam diyoruz.

Artık ileri deyip kurulumumuzu tamamlıyoruz. Mailimiz kuruldu Bundan sonra outlook üzerinden mail gönderip alabilirsiniz…

Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.