Page Rank Nedir

0 129

Page Rank Nedir

Page Rank Nedir

Page rank nedir bir seocu nun bilmesi gereken en önemli terimlerden biridir.

Google de site sıralamasını belirten bir isimdir. Page rank google algoritmasının sitenizi özelliklerine göre değerlendirip bir değer atamasıdır.

Biraz detaylandıralım.

PR (page rank) yüksek sitelerden aldığınız backlinkler, sitenizin dışına verdiğiniz linkler, sitenizdeki özgün içerikler, yapılan yorumlar, aldığınız trafik ve bir çok değere bağlı olarak google nin size atamış olduğu değerdir.

Page rank nedir Pagerank google nin çok eski bir algoritmasıdır. Zamanla güncellenmiş ve bu günkü halini almıştır.  Şu anda bazıları page rank değerinin bi işe yaramadığını söylüyor ancak ben buna inanmıyorum.

Bunun en büyük geridönüşünü yüksek PR lı sitelerden aldığınız backlinkler ile ölçebilirsiniz.

Page rank seviyesi 0 ile 10 arasında verilmiş değerlerden oluşur. Bu değer her site için ayrı ayrı hesaplanır ve çok detaylı bir skalaya sahiptir.

Page rank nedir Page Rank değeri anahtar kelime sıralamalarını direk etkilemez. Page rank değeri 7 olan bir site ile 3 olan site arasında anahtar kelime bakımından hiç bir fark yoktur.

Farkı makalenin özgünlüğü uzunluğu ve aldığı backlinkler belirler.

Bu arada seo uyumlu makale nasıl yazılır başlıklı yazıma göz atabilir ve bu konuda ilham alabilirsiniz.

Page Rank Nedir

Page rank nedir Page rank genelde backlink inşasına da özenle bakar. Eğer PR yüksek olmayan 5 siteden backlink aldıysanız ve ardından 1 PR yüksek siteden backlink alırsanız PR ınız bu siteler arasındaki orana göre değişir.

Nofollow linkler bu durumu etkilemezler. Nofollow nedir makalemi okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizin en büyük yardımcınız bu konuda yazdığınız makale özgünlüğü ve backlinklerdir. Özellikle sosyal medya paylaşımları ile etkileşime giren siteler daha hızlı yükseliyor tecrübe ile sabittir.

Seo konusu ile ilgili gelişmelerle birlikte makalelerimi güncelliyorum. Arada buradan kontrol ederek güncellemeleri öğrenebilirsiniz.

Seo ile ilgili detayları paylaştığım bu platformda konu isteklerinizi ve beğenilerinizi yorumlarda belirtirseniz çok mutlu olurum.

Bu şekilde geri dönüşler benim için yazmaya teşvik ediyor. Ayrıca seo kategorisindeki yazılara gözatarsanız mutlaka size fikir verecek bölümlere ulaşabilirsiniz.

Okuduğunuz için Teşekkürler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.