Paravan Site Seo Çalışması

0 137

Paravan Site Seo Çalışması

Paravan Site Seo Çalışması

İşte site dışı seo optimizasyonu içindeki en önemli kriterlerden biri olan paravan site seo çalışması .

Bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Zira google filtrelerine takılırsak verdiğimiz emekler sekteye uğrar.

Peki paravan site seo çalışması nasıl yapılır .. Asıl sorumuzun cevabı aslında çok detaylı bir uğraş gerektirir. Nasıl ki kendi sitemizi özenle yapıyorsak paravan siteleri de en az o kadar özen göstererek yapmalıyız.

Seo için dikkat edilmesi gereken en önemli konu Alan adı seçimidir. Örneğin “bilgisayar” arıyorsunuz google arama kutusuna “bilgisayar” yazdınız öncelikle “bilgisayar.com” sayfasının aktif olup olmadığını kontrol eder. Google arama yaparken öncelikle aranılan kelimenin alan adının aktif olarak çalışıp çalışmadığına bakar. Eğer çalışıyorsa ve bir şekilde filtreye girmemişse öncelikle en büyük ihtimal kelimenin alan adını indexler… Bu konuda daha detaylı bilgi için Seo Uyumlu Alan Adı Seçimi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz…

Alan adını belirlediniz ve aldınız sıra içerikleri yazmaya geldi. Kelimeniz için belirlediğiniz içerikleri seo ya uygun olarak sitenize eklemeniz gerekiyor. Bunun için Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. Unutmayın her gün en az iki yazı eklemeniz siteniz için hayati önem taşır.

İçeriklerinizi de girdiğinize göre sosyal medya üzerinden sitenizdeki makaleleri paylaşmanız oldukça faydalı olacaktır. Bunun için anahtar kelimenizle ilgili gruplara üye olabilir, forumları takip edebilir ve sabırlı olursanız sitenizin hızlı bir şekilde arama sonuçlarında yükseldiğini görebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı da yaptınız ve şimdi geldi sıra link wheel döngüsüne… Bu kriteri de yerine getirdiğiniz takdirde sitenize altın bileziği taktınız demektir. Link wheel ile diğer siteleriniz ve bloglar üzerinden anahtar kelime döngüsünü asıl sitenize ulaştırmanız asıl uygulamadır. Bu da google örümceklerinin sitenizi verimli site olarak algılamasını sağlar.  Link Wheel hakkında daha detaylı bilgiyi ise LINKWHEEL adlı yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.