Peyami Safa – Doğu ile Batı Arasında Pdf İndir

0 41

Peyami Safa – Doğu ile Batı Arasında Pdf İndir

Türkiye, kaynaklarını keşfediyor. · Türkiye, uzun bir süre her şeye sıfırdan başlayabileceği serabıyla oyalandıktan sonra kendisine yöneliyor; kendisini arıyor. Bu günümüzü besleyen ve tayin eden kaynaklar hayati bir önem kazanıyor bu yüzden.

Peyami Safa – Doğu ile Batı Arasında Pdf İndir

21.yüzyılda henüz adımımızı atığımız bu günlerde o karmaşık ve telaşlı 20. yüzyılımızı çerçeveleyen, inşa eden ve belirleyen kaynakların önemi giderek daha iyi fark ediliyor. Bakıyorsunuz bir Ahmet Hamdi Tanpınar yeni nesillerce yeniden, yeniden keşfediliyor. Bir Yahya Kemal, en son “Türk Müslümanlığı” tartışmalarında görüldüğü üzere yeniden gündeme oturuyor. Bir Cemil Meriç, ölümünden sonra daha sahih bir anlaşılma düzlemine kavuşuyor … Yani yaşıyorlar!

Peyami Safa – Doğu ile Batı Arasında Pdf İndir

Öyle görünüyor ki, 21. yüzyılda da 20. yüzyılın klasikleriyle yol almaya devam edeceğiz bir sure daha. Öyle görünüyor ki, 20. yüzyılın etkisi, 21. yüzyıl kendi klasiklerini var edinceye kadar beynimizin çeperlerinde, kalbimizin gözeneklerinde varlığını devam ettirecek. Öyle görünüyor ki, yeni bir yüzyıl ve bin yıl dönümündeki bizler, kendimizi bulma yolunda onların güçlü ışıklarına hep ihtiyaç duyacağız.    

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.