Reşat Nuri Güntekin – Gizli El Pdf İndir

0 49

Reşat Nuri Güntekin – Gizli El Pdf İndir

20 Nisan Bugün bir afyon meselesini konuşmak için Umum Müdürü görmeye gitmiştim. Vekili bulunduğum şirketin şartları ile idarenin teklifleri arasında ehemmiyetli bir fark vardı. Umum Müdür’ün beni kandırmak için sarfettiği o güzel sözlere red cevabı vererek, müzakereyi kesmek mecburiyetinde kaldım.

Reşat Nuri Güntekin – Gizli El Pdf İndir

Gitmek için ayağa kalktığım vakit, Ali Süreyya Bey dedi ki: —¦ Eve dönüyorsunuz, değil mi?.. Benim de Beyoğlu’nda bir işim var…

Taksim’e kadar size arkadaşlık edeyim.

—¦ O şereften mahrum kalacağım beyefendi, dedim; Çapa’da acele bir işim var. Müdür’ün birdenbire aklına bir şey geldi. Telâşla elini başına götürerek:

Reşat Nuri Güntekin – Gizli El Pdf İndir

— Az kaldı unutuyordum, dedi, iyi aklıma getirdiniz Şeref Bey… Benim de o taraflarda hasta bir akrabam var… Ne vakittir ziyaretine gidecektim. Bir türlü vakit bulamıyorum… Otomobilimle sizi Çapa’ya bırakayım. Hafifçe eğildim. Gizli bir memnuniyetle gülümseyerek:gülümseyerek:

— Lütfedersiniz, dedim. — Yalnız bir dakika Şeref Bey. Yanındaki zile dokundu, içeri giren hademeye emirler verdi. Dudaklarımdaki sinsi gülümseme devam ediyordu. Bu afyon işinin perde arkasındakileri maşa ile tutulmuş çağanoz gibi kıvrandıracağımı gayet iyi biliyordum.  

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.