Richard Dawkins – Tanrı Yanılgısı Pdf İndir

0 176

Richard Dawkins – Tanrı Yanılgısı Pdf İndir

Çocuk , çenesini elleriyle destekleyerek çimenlerin üzerine yüzükoyun uzandı.Aniden, mikrodünyanın ekonominise sessiz ve görünmezce kuvvet veren arapçasına dönmüş sap ve köklerin , mikro evrendeki bir ormanın, başkalaşım geçirmiş bir böcek ve karınca dünyasının ve hatta (bu yaşta ayrıntıları bilemeyecek olmasına rağmen) topraktaki milyarlarca bakterinin ağırlaşan farkındalığının altında ezildiğini fark etti.

Richard Dawkins – Tanrı Yanılgısı Pdf İndir

Birdenbire, çimenden mikro orman sanki büyüyormuş , evren ve de kendisini seyreden çocuğun mest olmuş zihniyle bütünleşiyormuş gibi göründü. Bu tecrübeyi dinsel terimlerle yorumladı ve bu da en sonunda onu papazlığa yönlendirdi. Bir Anglikan papazı ünvanını alarak benim okuduğum okula atandı , çok sevdiğin bir öğretmendi. Onun gibi iyi kalpli, serbest fikirli bir papaz sayesinde hiç kimse bana dinin zorla dayatılmaya çalışıldığını asla iddia edemez.

Richard Dawkins – Tanrı Yanılgısı Pdf İndir

Başka bir zaman ve mekanda, bu çocuk “yıldızlar altındaki ben ” olabilirdi;Orion takımyıldızı, Küçük ve Büyük Ayı’nın ışıklarıyla gözleri kamaşmış, Samanyolu’nun duyulmamış müziğiyle gözleri yaşlı,bir Afrika bahçesindeki trompet çiçeklerinin ve bademli pastanın geceye karışmış kokularıyla başı dönmüş .  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.