Robot Sophia

0 254

Robot SophiaRobot Sophia

İşte karşınızda geleceğin ilk yapay zeka robotu Sophia… Onu geliştiren firma ise Hanson Robotics.

İlk defa görenler hayretlerini gizleyemeyecek çünkü en son mutfak robotunu gördüğünüzü varsayarsak ileri derecede insan tepkileri veren bu robot sizi oldukça etkileyecektir.

  • İnsan Mimikleri
  • Konuşması
  • Söylenenlere Cevap Vermesi
  • Görüntüsü

ve kısacası her şeyiyle insan kopyası olan bu robot verdiği cevaplarla da şaşırtıyor insanları. Bilime ilgi duyuyor ve insanların sonunu getirmek istediğini söylüyor. Tabiki Şaka mahiyetinde söylüyor bunu ama yüzü hiçte o mimiklerde değil 😀 kısacası geleceğimizin bir ön gösterimi gibi. Üretici ise yarın bir robotun yanımızda yürümesi bize yardım etmesi anormal bir durum olarak karşılanmayacağını ön görüyor. Şimdiye kadar gördüğüm en gelişmiş robot. Japonların yaptıkları fiziksel hareketlere dayalı geliştirilen robotlardı bu ise hafıza ve mimiklere dayalı geliştirilmiş bir tür. Canlı insan prototipi ile ilgili çalışmalar sürerken böyle bir gelişme bizi hangi boyutlara ilerlediğimizi sorgulatacak kadar bilimin ve teknolojinin uç noktalarını görmemizi sağlıyor.

Şunu söyleyebiliriz ki o filmlerde gördüğünüz insandan ayırt edilemeyen robotlar yavaş yavaş geliştiriliyor. Kim bilir çocuklarımız veya torunlarımız bir robota bile aşık olabilir… Ne yani öküze tapmasından iyi değil mi? .. Sağlıcakla kalın…

Robot Sophia

robot sophia video türkçe altyazı, Robot sophia youtube

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.