Sandbox nedir

0 113

Sandbox nedir

Sandbox nedir

Sandbox google nin bir veya bir çok web siteyi cezalandırma yöntemlerinden biridir aslında filtre cezasıdır. Genelde spam içerik olan sitelere verilen cezadır. Sandbox ile cezalandırılan siteler google de çok alt sıralara düşmektedir. Sandbox tan çıksa bile kendini toparlaması çok zordur.

Spam içerik, içerik yazarlarının baş vurduğu bir google yanıltma şeklidir. Google de böyle bir siteyi bularak cezalandırır. Amaç ise insanları daha kaliteli sitelere yönlendirmektir. Yeni açılan siteler çok fazla backlink alırsa bu bir sandbox a giriş nedeni dir.

Sandbox a nasıl girilir?

  1. Benzer içeriklerin fazla olması
  2. Anahtar kelimelerin çok yoğun şekilde kullanılması
  3. Site üyeleri ve ziyaretçileri ile çatışan büyük içerik artışları
  4. Aşırı link çalışmaları ve nofollow kullanılmaması
  5. Gizli anahtar kelimeler
  6. Aşırı etiket kullanmak

Sandbox tan nasıl çıkılır

Sandbox tan çıkmanın bir çok yolu mevcuttur ancak bunun en hızlı yolu sitenizin tamamını silip yeniden özgün ve benzersiz bir şekilde yeniden oluşturmanızdır.

Diğer yolu ise sitenizin içerisinde ne kadar yukarıda belirtilen  maddelerdeki gibi uygunsuz içerik varsa bunları acil bir şekilde sitenizden kaldırmanızdır.

Sitenizi bakıma alıp gerekli değişiklikleri yapmak ve ardından googlenin unutmasını bekleyip siteyi tekrar yayına sokmak ta mantıklı olacaktır.

Sandboxtan çıkmanın ne kadar süreceği tam olarak bilinmemekle birlikte 3 aydan 6 aya kadar olduğu tahmin edilmektedir. Tabi içerikleri kaldırma zamanınıza bağlı olarak çok daha uzun da olabilir.

Sandbox tan çıktığınız anda siteniz eskisi gibi hit almaya devam eder.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.