Seo Uyumlu Alan Adı

0 140

Seo Uyumlu Alan Adı

Seo Uyumlu Alan Adı

Alan adları seo açısından bakıldığında en önemli faktörlerden birisidir. Zira anahtar kelimeniz ile uyumlu alan adınız mevcutsa kesinlikle ilk sırada çıkmanız çok çok daha kolay.

Öncelikle ne iş ile ilgili bir site kuracaksınız. Anahtar kelimelerinizi belirlemeniz gerekiyor. Yani insanlar google den arama yaparken nasıl bir arama ile sizin sitenize ulaşacak? Kelime gruplarını oluşturun.

Eğer google aramalarında başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle bir kaç farklı hosting firmasından hosting alarak bu farklı kelime grupları ile ilgili alan adları ile 3 veya daha fazla web site yapmaya çaba gösterin çünkü bu sitelerden ana sitemize backlink verdiğimizde sitemiz çok daha hızlı üst sıralara ulaşacaktır. Backlink konusundaki detayları bu linkte bulabilirsiniz.

Örneğin kebap ile ilgili bir site kuracağız ve bu iş için internetten sipariş alacağımız bir sistem kuracağız. Aramaları insanlar nasıl yapar? Tabi ki akla ilk gelen kelimeler  “kebapçı, online kebap, kebap eve servis” gibi bir çok şey üretebiliriz. Bu tür anahtar kelimeler için alan adının da bunlarla aynı olması sizi diğer firmalar arasında 1-0 öne geçirir.İşte buna Seo Uyumlu Alan Adı denir. Daha sonra bunların kombinasyonları ile farklı kelimeler türeterek bir çok site kurup birbirinizin arasında link paylaşımı yaparak google de yükselmenizi sağlayabilirisiniz.

Seo Uyumlu Alan Adı

Bazı uyanık geçinenler alan adı farklı kişiler tarafından alınmış olsa da alan adı alırken kelimeler arasına (-) tire işareti koyarak almaya başladılar. Ancak google bunu fark ediyor sıralamanızı ona göre alta atıyor. Yukarılara çıkabilmek için daha çok emek ve para harcamanız gerekiyor.

Dolayısıyla böyle alan adlarını almaktan kaçınmanız gerekiyor. Oldu ki bu şekilde bir alan adı almanız gerekiyorsa olabilecek en kısa alan adını tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Hatta bazı anahtar kelime birleşimlerinde faydalı bile olabilir. Şöyle ki .. “www.kepenkevreni.com” diye bir sitemiz olduğunu düşünelim. Bu aslında “kepenkev reni”diye de yanlış değerlendirilebilir. Bu yüzden bu karışıklığı kaldırmak için www.kepenk-evreni.com diye bir alan adı alınabilir. Bu da ekstra bir fayda sağlamış ve karışıklığı önlediği için “kepenkevreni.com” dan daha hızlı indexlenebilir. Tabi ki bunun %100 olacak diye bir kaidesi yok. Sonuçta içeriğinizin güncelliği ve kalitesi bu durumu değiştirebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.