Simon Sinek – Neden ile Başla 1. Kitap Pdf İndir

0 666

Simon Sinek – Neden ile Başla 1. Kitap Pdf İndir

Bu kitap, büyük liderlerin çevrelerindekilere ilham vermelerini sağlayan, düşünce, davranma ve iletişim kurma biçimlerini anlatmak için yazıldı. Her ne kadar bu “doğuştan liderler” diğer insanlara ilham vermeye yatkın olsalar da, ilham verme yeteneği sadece onlarda bulunan bir şey değildir. Biraz disiplinle herhangi bir lider ya da kurum, fikirlerini ya da vizyonlarını geliştirme konusunda çevresindekilere ilham vermeyi öğrenebilir. Kitabı yazmamın başlıca amacı, daha önceden işe yaramı olan uygulamalara odaklanmak ve daha iyi nasıl olabileceğini düşünmek.

Simon Sinek – Neden ile Başla 1. Kitap Pdf İndir

Başkaları tarafından sunulan çözüm önerilerini kötüleyecek değilim. Elde ettiğimiz tüm cevaplar, kuvvetli kanıtlara dayandıklarında geçerlidirler. Ancak eğer işe yanlı soruları sorarak başlarsak ve problem yaratan şeyin ne olduğunun farkına yaramazsak, o zaman elde edeceğimiz sonuç da başarısızlık olur. Kitap boyunca ele alacağımız öyküler, liderlik etme özelliğine doğuştan sahip olanlar hakkında. Onlar, yaptıkları işlere bir “Neden” ile başlamışlar.

Simon Sinek – Neden ile Başla 1. Kitap Pdf İndir

Hedefler büyüktü. Kamuya çok yararlı olacaktı. Uzmanlar bu işe kalkışmaya hevesliydiler. İşe koyulmak için yeterli miktarda paradan fazlası da vardı. Samuel Pierpont Langley, 1900’lerin başlarında” ilk uçak pilotu olmak için her şeye sahipti. Smithstone Enstitüsü’nde oldukça saygın, kıdemli bir memur ve Harvard Üniversitesi’nde ders vermiş bir matematik profesörüydü. Andrew Carnegie ve Alexander Graham Bell gibi hem i hayatındaki, hem de hükümetteki en güçlü kişilerle arkadaştı.

 

  Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.