Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı Pdf İndir

0 285

Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı Pdf İndir

Fırtına gibi girdi odaya. “Elbisem geldi mi?” “Hayır, sayın bayan,” dedi hizmetçi kız. “Bu saatten sonra da geleceğini hiç sanmam .” “Tabii gelmeyecek! O tembeli çok iyi tanırım ,” diye yüksek sesle konuştu. Sesinde hıçkırma, bir titreme vardı. “Şimdi saat on iki, Prater’deki at yarışlarına gitmek için bir buçukta yola çıkmak zorundayım . Fakat şu salak yüzünden gidemeyeceğim! Hava da ne kadar güzel!”

Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı Pdf İndir

Ve kızgın, çok öfkeli, narin bedenini, örtülerle, saçaklarla kaplı, fantastik ve zevksiz döşenmiş küçük odanın bir köşesinde duran Iran işi kanepeye bırakıverdi, öfkeden tir tir titriyordu. At yarışlarına katılamayacak, böyle önemli bir günde tanınmış bir bayan ve ünlü bir güzel rolünü oynayamayacaktı.

Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı Pdf İndir

Yüzüklerle dolu ince parmaklarının arasından ılık gözyaşları süzüldü. Uzanmış olduğu yerde birkaç dakika hareketsiz kaldı. Sonra elini yanındaki, üzerinde çeşitli çikolataların durduğu İngiliz işi küçük masaya uzattı. Birbiri ardına birkaç tanesini ağzına attı ve erimelerini bekledi. Yorgunluğu, hoş geçen gecenin mahmurluğu, loş odanın serinliği ve o andaki büyük öfkesi birbirleriyle kaynaştı; yavaş yavaş gözleri kapandı.

 

  Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.