Stieg Larsson – Ejderha Dövmeli Kız Pdf İndir

0 91

Stieg Larsson – Ejderha Dövmeli Kız Pdf İndir

Ejderha Dövmeli Kız, yer yer ayrıntılara fazla yer verilmiş olmasına rağmen okuyucuyu sürükleyen bir anlatım ve konuya sahip. Zekice kurgulanmış olay örgüsünde adeta kayboluyorsunuz. Kitaptaki en önemli vurgu, kadın. Kadınlara yapılan cinsel istismar, toplumda ve iş hayatında aşağı görme gibi problemler istatistiksel olarak yer verilmiş. Kitabın ana karakteri olan Lisbeth Salander, aslında bu problemlere göğüs geriyor ve sebep olan kişilerle mücadele ediyor. Sadece bu yönüyle bile kitap beğeniyi hak ediyor.

Stieg Larsson – Ejderha Dövmeli Kız Pdf İndir

Her yıl olan şey yine olmuştu. Çiçeğin alıcısı şimdi seksen ikinci yaşına basıyordu. Paketi açtı ve kağıtları toplayıp bir kenara bıraktı. Ardından telefon ahizesini kaldırdı, emekliliğinden sonra Siljan’a yerleşen cinayet masası komiserinin telefon numarasını çevirdi. Bu iki adam yalnızca aynı yıl değil, aynı günde de doğmuşlardı; birbirleriyle bağlantıları göz önüne alındığında bu, hayatın bir cilvesi olmalıydı.

Stieg Larsson – Ejderha Dövmeli Kız Pdf İndir

 On bire doğru, postalar dağıtıldıktan sonra, telefonun çalacağını bilen eski cinayet masası komiseri, sabah kahvesini içerek bekliyordu. Ama telefon bu defa kez erken bir saatte, on buçukta çaldı. Ahizeyi kaldırdı, kendini tanıtmaya gerek duymadan “Merhaba!” dedi. “Yine geldi.” “Bu defa ne?”  

 

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı FACEBOOK-PAYLASIM-GRUBU.png

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.