Tutunamayanlar Oğuz ATAY pdf indir

0 1.966

Tutunamayanlar Oğuz ATAY pdf indir

Tutunamayanlar Oğuz ATAY pdf indir

HAYATA ‘TUTUNAMAYANLARIN’ ROMANI

Türk edebiyatının en iyi yazılmış eserlerinden biridir Tutunamayanlar. Alışılmış üslubun dışında, yer yer kasvetli, okuyucuyu kızdıran, sevdiren ama bir o kadar da bağlılık yapan, bizi, insanlığı kısaca hayatı anlatan bir roman… Unutulmaz karakterler, Selim Işık, Turgut Özben, Süleyman Kargı, Metin, Esat ve diğerleri… Her biri bir roman karakteri belki… Okuyunca hayattan koparan bir yerlerde Selim var mı, Turgut ben miyim diye düşüncelere daldıran bir metin. Kısacası hayata tutunamayan, gidişatı kabul etmeyen, inkarın ve isyanın romanı.

Tutunamayanlar Oğuz ATAY pdf indir

Aslında bu kitap bir karakter romanı, çok fazla olay örgüsü yok. Oğuz Atay’ı ve eserlerini anlamak için öncelikle karakterleri iyi özümsemek ve iç dünyasını anlamak gerekmektedir. Roman bir trende başlar. Turgut trende tanıştığı bir gazeteciye bir mektupla yazdığı notları gönderir. Mektupta gazetecinin bu ‘eser’i yayınlamayı düşünürse ilgili kimselerle görüşmesini ve onların onayını aldıktan sonra harekete geçmesini ister. Böylece romanımız başlar.

 

Türkiye’de kitap okuma alışkanlığı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun üzerine internetten indirilebilecek kitap araştırması yaptım ve sizinle bunları paylaşmak istedim.

Poyraz Karayel izleyicileri Oğuz ATAY kitaplarını okumaya daha meyilli gibi görünse de yıllardır Türkiye’de Oğuz ATAY  okunmaktadır lafı fazla uzatmadan aşağıdaki linkten kitabın PDF versiyonunu indirip okuyabilirsiniz… Sakın ha indirip okumamazlık etmeyin.. Tembellik beyninizde başlar uzuvlarınızda fiile dönüşür…

Sitemiz hiç bir şekilde maddi bir beklenti içinde olmayıp tüm paylaşılan bilgiler ücretsizdir. Destek Olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz…

Aşağıdaki bağlantıdan pdf kitabı indirebilirsiniz

Tutunamayanlar Oğuz ATAY pdf indir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.