Yurtdışı Seo Yapma

0 175

Yurtdışı Seo Yapma

Yurtdışı Seo Yapma

Yurt dışında seo yaparken nelere dikkat edilir onlardan bahsedeceğim ama aslında yurt içinde ne yapıyorsak aynılarının biraz daha detaylısı diyebiliriz.

Tabi ki bu konuda en önemli olay ilk olarak seo uyumlu alan adı seçme… Daha önce paylaştığımız yazımızı inceleyerek seo uyumlu alan adı nasıl seçilir öğrenebilirsiniz.

Şimdi öncelikle ülke belirlediğimize göre Google Adwords yardımı ile o ülkede çalışacağımız anahtar kelimeler ile ilgili araştırmalarımızı yapıyoruz. Hangi kelime ne kadar aranmış hangi firmalar rakiplerimiz olacak. Rakip firma içerikleri nasıl oluşturulmuş. Hangi kelimelere vurgu yapılmış, hangi etiketler kullanılmış bunları iyice araştırmamız gerekiyor.

Bunları da belirledikten sonra sıra geldi site içi seo ve site dışı seo yapımına… Eğer kendi dilinizde bu oluşumları daha önce yaptıysanız aşağıdaki anlattıklarımı zaten biliyorsunuzdur. Ama bunları hiç yapmadıysanız seo içeriğimizdeki makaleleri detaylıca incelemeniz gerekiyor. Aşağıda kısaca bunlardan bahsetmeye çalışacağım.

Yurtdışı Seo Yapma

Site içi seo yaparken yazılacak makalelerin özgün içerik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başlık ve Alt başlıklarda anahtar kelimeleri kullanmanız önemlidir. Hatta bold ve italik yazılar kullanmaya da özen gösterin. Paylaşılacak olan görsellerinde anahtar kelimeleri içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Önemli:

Makaleleri yazarken diğer sayfalarınızdaki içeriklerden kısaca bahsederek diğer sayfadaki makalenin anahtar kelimesine link vermeniz Kesinlikle çok önemlidir.

Anlatımlarınız kelime öbeği olarak en az 250 veya 300 kelime olmalıdır.

Etiket kullanımlarınıza özen göstermelisiniz. Aynı etiketi farklı sayfalarda kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Makale içerisinde anahtar kelimeniz en az üç defa farklı yerlerde kullanılmalıdır.

Şimdi sıra site dışı seo da…

O ülkedeki açmış olduğunuz sitenin sektörü ile ilgili bloglara ve sitelere girip konu ile ilgili paylaşımlar yapıp site linkinizi eklemeniz gerekiyor.

Sektörünüz ile ilgili kelimelerle açtığınız sitelerde ana sitenizin linkini aşırıya kaçmadan paylaşmanız gerekiyor. Bu şekilde backlink almış olursunuz.

Pagerank ı yüksek sitelere ücret karşılığında makale yayınlatabilirsiniz.

Sürekli paylaşım yapmaya dikkat edin ama anahtar kelimelerin sıklığını ziyaretçi sayısıyla doğru orantılı bir şekilde arttırmaya dikkat edin.

Bu şekilde ilerlerseniz google nin sevdiği siteler arasında yer alırsınız ve üst sıralara hızlı bir şekilde tırmanırsınız…

Yurtdışı Seo Yapma

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.